Melis Tümer SÜYÜR

Melis Tümer SÜYÜR

Melis Tümer SÜYÜR

Uzman Psikolog

Başlıca Çalışma Alanları

- Bilişsel Davranışçı Terapi, Çocuk ve Ergen Psikoterapisi, Bireysel Psikoterapi, Çift ve Aile Terapisi

- Çocukluk ve ergenlik dönemi ruhsal sorunları, çocuk ve ergenlerde dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, disleksi (Öğrenme Güçlüğü) ihmal ve istismara uğramış çocuklar, yetişkinler. Sınav Kaygısı, Okul Başarısı, Depresyon, Yaygın Anksiyete Bozuklukları, Obsesif Kompulsıf Bozukluk, Panik Atak, Yas ve Kayıp; ayrıca Aile Danışmanlığı, Evlilik Terapisti (evlilik problemleri, çatışmalar, boşanma, ilişkiler) Uzman Psikolog Melis Süyür; MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri), Gessel Zihinsel Gelişim Testi, Frostig Görsel Algı Testi, Mini Mental Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu testi, Denver Gelişimsel Tarama testi, d2 Dikkat testi, Goodenough Harris Resim Çizme Testi, Agte (Ankara Gelişim Tarama Envanteri) Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği Test Eğitimi (WISC-R) gibi birçok klinik ölçek ve envanterini uygulayıcı sertifikasına sahip olup uygulamaktadır.

HAKKINDA

  1989 yılında Gaziantep’te doğdu. Lise eğitimini 2004-2008 yılları arasında Gaziantep Kolej Vakfı’nda bölüm birincisi olarak tamamladıktan sonra 2008-2013 yılında T.C Maltepe Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümünü yüksek onur derecesiyle bitirmiştir.

  Lisans öğrenimi sırasında, 2011-2013 yılları arasında Vehbi Koç Amerikan Hastanesi‘nde Asistan Psikolog olarak çalışmalarını sürdürmüş, Uzm. Pedagog Güzide Soyak  ile  çocuk ergen alt dalında birçok danışan görme fırsatı elde  etmiştir. 2008-2013 lisans öğrenimi sırasında birçok sosyal sorumluluk projesinde gönüllü olarak yer almıştır. 2012-2013 yılları arasında Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve  Araştırma Hastanesi’nde Psikiyatri Anabilim Dalında yapmış olduğu çalışmalardan bazıları; Kişilik Bozuklukları, Depresyon, Borderline , OKB, Anksiyete Bozuklukları şikayeti ile başvuran  hastaları gözlemlemiş seanslara girmiştir. 2013 yılında Neşe Erberk Joyfull House Ataşehir’de davranış problemi olan, okula uyumda  problem yaşayan çocuklarla bire bir çalışmalar yürütmüş aileleri ile görüşmeler düzenlemiştir. Yine aynı kreşte ebeveynleri bilgilendirmek amacı ile ‘’Kardeş  Kıskançlığı’’  ‘’Çocuklarda Okul Öncesi Dönem’’ ve birçok bilgi amaçlı seminerler vermiştir. 2013-2021 yıllları arasında Sanko Üniversitesi Hastanesi’nde uzman psikolog olarak çalışmıştır. 7, 5 yıl boyunca pek çok vaka görmüş ve 7.700 e yakın seans almistir. Aynı zamanda 2014-2015 güz döneminde, Sanko Üniversitesi’nde ‘’Psikolojiye Giriş’’ adlı derse dönem boyunca, öğretim görevlisi olarak ders vermiştir.

  Gaziantep Üniversitesi’nde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü, Master programını onur derecesiyle tamamlamış. Yüksek Lisans Bitirme projesini  Doç. Dr. Yusuf Koç  Süpervizörlüğünde  ‘’Ergenlerde  Sigara İçme Davranışının Bazı Değişkenler  Açısından  İncelenmesi ‘’ bitirme projesini başarıyla tamamlamıştır.  “Uzman Psikolog” ünvanını almaya hak kazanmıştır. Lisans ve yüksek lisans eğitimi boyunca travma ve çocuk psikolojisi üzerine birçok seminere katılmış, sunumlarını gerçekleştirmiştir. Yüksek lisans eğitiminde  Doç. Dr. Fulya Türk moderatörlüğünde  ‘’ Çocuklarda Davranım Sorunu ‘’ araştırmasını başarıyla tamamlamıştır. Yine  yüksek lisans sırasında, güz dönemi boyunca süpervizyon olmak üzere “Aile ve Çift Terapisi” eğitimini başarıyla tamamlamıştır. Bunların yanı sıra Uzm. Psk. Melis Tümer Süyür’ün  iki   farklı yılda  hazırladığı Sınav Kaygısı, Çalışma Hayatında Dikkat Faktörü ile ilgili makaleleri bulunmaktadır. 2016 yılında  Kognitif ve Davranış Terapileri (KDTD) Derneği Başkanı Prof. Mehmet Zihni Sungur koordinatörlüğünde Avrupa  Davranış ve Kognitif Terapileri Derneği (EABCT) onaylı, 3 yıl süren Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini tamamlayarak, Bilişsel Davranışçı Terapist unvanı almaya hak kazandı. Bu süre zarfında Prof. Mehmet Sungur süpervizörlüğünde seanslarını yürüttü. Depresyon, Anksiyete( Sınav Kaygısı, Panik Bozukluk) Obsesif Kompulsif(OKB) hastaları ile Bilişsel Davranışçı Terapi teknikleri ile seanslarını yürütmektedir.

 

EĞİTİMLER

  • Kognitif ve Davranışçı Terapi 3. Modül Eğitimi ve Süpervizyonu ‘’ Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği ( KDTD) ‘’ 2016-2019
  • Kognitif ve Davranışçı Terapi Eğitimi ‘ Prof. Dr. Mehmet Sungur’ 2017-2018 (Depresyon ve Anksiyete Bozuklukları Teorik Eğitim ve Süpervizyon)
  • Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi, Uzm. Psk. Çağla Tuğba Dortluoğlu
  • Okul Penceresine Yansıyanlar: “Çocuk, Ergen Depresyonu ve Okuldaki Görünümleri” Sempozyumu sertifikası Prof. Dr. Mehmet Sungur – Neslihan Zabcı” (12 Ocak 2013)
  • “Travma Geçiren Çocuklara Müdahale” Eğitimi Sertifikası “Yrd. Doç. Dr. Nalan Linda Fraim” (15-16 Aralık 2012),
  • T.C Maltepe Üniversitesi tarafından düzenlenen III. Sosyal Duyarlılık Çalışmaları Öğrenci Sempozyumu: Çocuklarla Birlikte II ‘ye sözel bildiri ile katılım (16- 17 Mayıs 2012)
  • (YA-PA) Gardner’ın Çoklu Zeka Yöntemi Uygulamaları ve Bireysel Farklılıklara Göre Çoklu Zeka İle Bloom’un Taksonomisi “Mrs. Emily Boys Stevenson” (2010)
  • (YA-PA) Çoklu Zeka ve Sınıflandırma Kuramlarının Eğitime Yansıması “Mrs. Emily Boys Stevenson” (2010)
  • (YA-PA) Öğretmenler İçin Öğretme ve Öğrenme Metodları Eğitim Semineri “Mrs. Sue Briggs” (2010)
  • (YA-PA) Sınıftaki Üstün’ler Bireysel Farklılıklara Göre Eğitimde Maksimum Verimlilik Uygulama Örnekleri ‘’ Mrs. Emily Boys Stevenson’’ (2010)

web tasarım ajansı iletişim web tasarım ajansı iletişim